Rejestracja VAT w Szwecji
Rejestracja VAT UE - VAT Szwecja
Rejestracja VAT w Szwecji
Rejestracja VAT UE
Informacyjnie:
Szwecja wprowadziła swój system podatku od wartości dodanej w 1969 r. Nazywa się go lokalnie Mervärdesskatt (Moms).
Szwedzka ustawa o podatku VAT z 1994 r. Zawiera podstawowe zasady dotyczące podatku konsumpcyjnego. Potwierdzają to ustawowe zmiany i decyzje Rady ds. Zaliczkowych Przepisów Podatkowych. Krajowa Rada Podatkowa nadzoruje administrowanie szwedzkim podatkiem VAT i opracowuje wytyczne, zawiadomienia i memoranda.
Jako członek Unii Europejskiej Szwecja jest zobowiązana do włączenia przepisów unijnego systemu VAT zawartych w unijnej dyrektywie VAT. Obejmuje to szczegółowe informacje na temat szwedzkich rejestracji VAT, zgodności, zwrotów i innych powiązanych deklaracji.
Rejestracja VAT w Szwecji dla firm:
Jednakże występują zachodzące wyjątki. W pewnych sytuacjach pomimo tego, że lokalizacja firmy czy też oddział firmy nie znajduje się na terenie Szwecji, firma musi dokonać rejestracji VAT. W odniesieniu do kwestii podatku VAT „przedsiębiorca zagraniczny” jest wyraźnie zdefiniowany jako przedsiębiorstwo handlowe, które nie ma siedziby w Szwecji,a w przypadku osób fizycznych nie jest rezydentem ani nie przebywa zwykle w Szwecji. Rejestracja na podatek VAT jest zwykle obowiązkowa. W niektórych okolicznościach przedsiębiorca zagraniczny ma możliwość dobrowolnego zarejestrowania się do podatku VAT, a tym samym opodatkowania sprzedaży, od której w przeciwnym razie nabywca byłby opodatkowany. Dotyczy to głównie sprzedaży towarów, ale w niektórych przypadkach ma również zastosowanie do sprzedaży usług związanych z nieruchomościami położonymi w Szwecji. Przy sprzedaży konsumentom w Szwecji zawsze wymagana jest rejestracja na podatek VAT. Jeśli wiesz, że musisz zarejestrować VAT w Szwecji, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami i my Ci w tym pomożemy.
Przykłady, gdy rejestracja podatku VAT w Szwecji jest wymagana:
- Import towarów do Unii Europejskiej przez Szwecję;
- Zakup i sprzedaż produktów na terenie Szwecji;
- Magazynowanie towarów w Szwecji, wykorzystywanie ich dla lokalnych klientów;
- Sprzedaż towarów z Szwecji do innych krajów UE;
- Przesyłanie produktów pomiędzy a innym krajem członkowskim UE (dostawy wewnątrzwspólnotowe)
- ⇒ Sprzedaż na odległość osobom prywatnym w Szwecji z innego kraju UE, np. sprzedaż internetowa.;
- Organizowanie imprez na żywo (konferencji, związanych ze sztuką czy edukacją) w Szwecji;
- Jeśli Firma nie jest zarejestrowana jako podmiot do podatku VAT w Szwecji, ale otrzymuje usługę w Szwecji zgodnie z zasadami systemu odwrotnego obciążenia.
Rejestracja VAT w Szwecji
Rejestracja VAT UE - VAT Szwecja
Dlaczego Powinieneś Wybrać Nas?
Jesteśmy z firmą wieloletnim doświadczeniem, na rynku działamy od 12 lat. Do każdego klienta podchodzimy z niezwykłą dbałością.
Indywidualnie staramy się rozwiązać każdą sprawę klienta.
Co Oferujemy?
Oferujemy Państwu szereg rozwiązań związanych ze sprzedażą internetową.
Dzięki zdobytemu doświadczeniu i prowadzeniu sprzedaży zagranicznej, byliśmy w stanie rozwinąć oferowanych przez nas usług.
Nasze Usługi to: – sprzedaż systemu pod działania e-commerce; – Rejestracja VAT na rynkach europejskich; – Odblokowanie konta Amazon.
Zagraniczne firmy muszą sprawdzić konieczność rejestracji VAT jaki sposób dokonać rejestracji VAT
Jeśli roczna wartość sprzedaży na odległość do Szwecji jest mniejsza niż 320 000 SEK = 31.390 €, wówczas naliczany jest podatek VAT od sprzedaży krajowej podlegającej opodatkowaniu według stawki obowiązującej w twoim kraju. Ty też tam płacisz.
Po przekroczeniu progu sprzedaży na odległość należy naliczyć szwedzki podatek VAT od sprzedaży podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT według szwedzkiej stawki, zamiast stosować stawkę w swoim kraju i uwzględnić ją w Szwecji.
Data rejestracji jest datą przekroczenia progu całkowitego obrotu sprzedaży na odległość. Jest to również data, od której trzeba zacząć dodawać szwedzki podatek VAT do sprzedaży.
Wniosek o rejestrację VAT składa się na formularzu SKV 4632.
Skontaktuj się z Nami
Chcesz poznać naszą ofertę?
Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy.
W celu zgłoszenia firmy zagranicznej do celów VAT w Szwecji potrzebujemy niezbędnych dokumentów, by tego dokonać. Są to zazwyczaj takie dokumenty jak:
- Certyfikat założycielski firmy (nie starszy jak 3 miesiące);
- Kopię paszportu (tylko dotyczy jednoosobowych firm);
- Pełnomocnictwo dla przedstawiciela podatkowego (jeśli jest wymagane);
- Wypełnienie stosownego formularza.